درآمدزائی ۳۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون توسعه فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته علاوه بر این که ٣٠ هزار میلیارد تومان درآمدزائی داشته‌اند، باعث اشتغال ٢٠٠ هزار نفر نیز در سطح کشور شده‌اند.

علی وطنی در مراسم رونمائی از نخستین فن‌بازار تخصصی کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی که در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ برگزار شد، تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان موجود در کشور را ۲۹۷۵ شرکت عنوان کرد و گفت: این شرکت‌ها در سال گذشته ٣٠ هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند و باعث اشتغال ٢٠٠ هزار نفر در سطح کشور شده‌اند.

وی افزود: امروز عسلویه گمنام، به همت و تلاش کارکنان پارس جنوبی مکانی است که بهترین متخصصان کشور پیشانی بر خاک آن می‌زنند و بر دستاوردهای آن سجده می‌کنند.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با بیان این که بزرگترین بازار کشور به لحاظ اقتصادی صنعت نفت است، اظهار کرد: خوشبختانه نگاه‌هایی که در گذشته بیشتر مبتنی بر تولید بوده‌اند، امروز تغییر کرده و مبتنی بر توسعه فناوری هستند که نیازمند صبوری برای رسیدن به اهداف مورد نظر است.

وی با اشاره به ارتقای جایگاه تولیدات علمی کشور بعد از انقلاب گفت: امروز، ایران به جز رتبه سوم منطقه در فناوری‌های علوم شناختی، دارای رتبه نخست در تمام زمینه‌های علمی است.

وطنی با بیان این که شرکت ملی گاز و پارس جنوبی از پیشگامان توسعه فناوری هستند، افزود: رتبه علمی کشور در رشته‌های مختلف فناوری از جمله شیمی سوم، مکانیک پنجم، مواد هشتم و در پائین‌ترین رشته دارای رتبه علمی نوزدهم جهان است که نیازمند حمایت برای ارتقاء این جایگاه هستیم.